Цікаві факти про салат Олів’є

Напевно у кожній українській родині вже склалася традиція готувати на новорічний стіл всім відомий салат Олів’є. Всі господині має особисті секрети в приготуванні цієї страви. Так, деякі інгредієнти залишаються незмінними, а інші – за бажанням можуть відрізнятися. Проте сам салат завжди залишається одним з символів Нового року.

Цікавих фактів пов’язаних з виникненням та приготуванням Олів’є залишається немало. І ось декілька з них:

  • У Франції салат Олів’є називається «руський салат»
  • Рецепт салату був вигаданий французьким шеф-кухарем Люсьєном Олів’є, який належав до однієї з кулінарних династій французького Провансу. У Франції династія Олів’є прославилася тим, що придумала соус «Провансаль»
  • Після смерті Люсьєна Олів’є точний рецепт салату Олів’є, який шеф-кухар тримав у суворій таємниці, був загублений, але салат продовжити «жити» завдяки тому, що були відомі його основні інгредієнти, а люди вже поєднували їх «як доведеться»
  • Самий перший опублікований рецепт салату Олів’є наведено в 6 номері журналу під назвою «Наша їжа» за 31 березня 1894р. Склад був зазначений наступний: 2 рябчика, 1 телячий язик, 1/4 фунта ікри, ½ фунта свіжого салату, 25 штук відварних раків, ½ банки пікулів, 2 свіжі огірки, 1/4 фунта каперсів , 5 варених яєць, майонез (на французькому оцті з 2 яєць і 1 фунта олії)
  • Багато відомих сьогодні рецептів Олів’є були винайдені в радянські часи – саме тоді з рецептури пішли рябчик і інші дорогі інгредієнти, які були замінені більш дешевими і доступними
  • З 2009 року газета «Труд» розраховує зміни рівня інфляції на споживчі товари за допомогою індексу, який назвали «індекс олів’є» – експерти вважають, що цей індекс точно та легко відображає рівень інфляції

Ось такі секрети приховує в собі всесвітньо відома страва. Тепер можна пригощати гостей не лише смачним салатом Олів’є, а ще й цікавими фактами з історії його існування!