Цікаві факти про ковбасу
Музей сосисок у Німеччині
Зазвичай, слово «музей» асоціюється у багатьох із нас з місцем, де зібрані картини, рідкісні експонати, та будь-які інші речі, що свідчать про важливі історичні події та нагадують нам про давнину. Однак є дуже несподівані та незвичайні музеї, цікавими фактами про один з таких нам хочеться з Вами поділитися.
Німецький музей сосисок Каррівурст (Deutsches Currywurst Museum)– це відомий вуличний фастфуд, який частує своїх гостей свинячими ковбаскам з кетчупом і гострим соусом каррі та являє собою невіддільну частину німецької культури та соціальної історії.
Простір музею поділено на декілька інтерактивних зон. Тут можна самому спробувати приготувати страви з сосисками, підібрати соус на свій смак, або спробувати себе у якості продавця. Дизайнери вправно попрацювали над дизайном інтер’єру у музеї – дивани у вигляді сосисок, соус, який капає зі стелі та це ще не все, чим може здивувати своїх гостей незвичайний музей. Історію виникнення музею, легенди, та несподівані факти захопливо розповідають своїм гостям організатори музею. Крім того, всі відвідувачі музею можуть тут поласувати знаменитими каррівурст та найсвіжішою та запашною картоплею фрі, тож всім шанувальникам ковбаси та сосисок рекомендовано відвідати цей унікальний заклад!
Пам’ятник ковбасі у Канаді
У невеличкому канадському містечку Мандеірі (Mundare), в Басіліанскому вітчизняному музеї, встановлено найбільший у світі пам’ятник ковбасі. У цьому містечку українські поселенці виробляли та виробляють найсмачнішу ковбасу. Тож, саме цей пам’ятник стоїть у центрі міста, як данина традиціям виробництва усіма улюбленого продукту. Побудовано його на честь сім’ї Ставничих (Stawnichy), які почали виробництво ковбаси у Mundare. До речі, назва звучить саме на український манір – “ковбаса” (kubasa).
Розміри пам’ятника – гіганта 12,8 метра, вага – 6 тон. Цей величезний пам’ятник разом із пам’ятником вареника і писанки входять у число Гігантів Прерій- гігантських пам’ятників трьох провінцій Канади.
І попри те, що на зведення пам’ятника було витрачено сто двадцять тисяч доларів, канадці, як і раніше, сповнені вдячності українцям, які навчили їх мистецтву виготовлення найсмачніших у світі ковбасних виробів.