Як читати етикетку на ковбасі
У різних країнах стандарти і вимоги до етикеток різні, і в Україні також існує перелік вимог до виробників продуктів харчування.
Згідно з існуючими в нашій країні стандартам, кожен виробник ковбасних виробів зобов’язаний вказувати на етикетці виробленої ним продукції повний склад.
Отже, що ж то ви можете прочитати на етикетках ковбасної продукції:
- Замість всім знайомого і зрозумілого ДЕСТ (державні стандарти) на деяких етикетках ми бачимо ТУ – технічні умови. Це означає, що даний продукт виготовлений за власними рецептами виробника. Зрозуміло, продукт, приготований за ТУ, зовсім не гірше приготованого по ДЕСТу. Адже технічні умови компанія прописує так само ретельно – рецептура, склад, умови зберігання – і так само зобов’язана їх дотримуватися, як і з продукцією, що випускається по ДЕСТу.
Є на етикетці і вже знайомі абревіатури, наприклад, ISO або FSSC, вони гарантують нашим покупцям, що ці ковбасні вироби і м’ясні делікатеси відповідають Європейським стандартам якості і екологічної безпеки.
- Термін придатності, дата випуску та умови зберігання.
Як би банально це не звучало, перше, на що варто звернути увагу, – це дата випуску, термін придатності і правила зберігання товару. Всі ці дані виробник зобов’язаний вказати на етикетці продукту. Важливо також звертати увагу на умови зберігання продукту, адже при їх недотриманні термін придатності стає значно меншним. Крім правил зберігання, етикетка нерідко містить інформацію про правила застосування (приготування, розігрівання, приклад рецепта).
- Енергетична цінність.
Етикетка повинна містити інформацію про енергетичну цінність продукту, а саме: скільки калорій на 100 г. містить продукт (зверніть увагу, що мова йде не про «порції», тому враховуйте, скільки важить порція), а також склад білки, жири і вуглеводи і їх співвідношення в продукті.
- Склад продукту.
Будь-яка етикетка повинна включати в себе інформацію про склад продукту. Енергетична цінність вказує лише на те, скільки енергії отримає наш організм, але щоб прийняти остаточне рішення про покупку того чи іншого продукту, нам необхідно зрозуміти, з чого саме він складається. На більшості продуктах інгредієнти будуть вказані в порядку зменшення їх відносної кількості в продукті, як того і вимагає законодавство.
- Контактні дані виробника.
Державний стандарт зобов’язує вказувати на етикетках фірмове найменування виробника, продавця і виконавця, їх адреси та контактні дані. Це зроблено, в першу чергу, щоб захистити ринок від неякісної продукції та мати можливість зв’язатися з відповідальними
Тепер Ви знаєте як обирати якісну ковбасу і яку інформацію можете знайти на ії етикетці.
Бажаємо приємних покупок!