5 причин пити молоко щодня!

«Пийте, дітки, молоко – будете здорові!» – фраза, знайома кожному з дитинства. Але мало хто з дорослих знає, в чому користь молока. Саме тому ми зібрали для Вас 5 “чому”:

  1. Зміцнює імунітет.

Для правильного засвоєння кальцію організму потрібен вітамін D. Він підвищує всмоктування кальцію клітинами шлунка на 30-40%, а також допомагає в його засвоєнні нирками. Але на цьому корисні функції вітаміну D не закінчуються. Він бере участь в синтезі деяких гормонів і клітин. Так, вітамін D впливає на область кісткового мозку, яка виробляє моноцити – клітини, які зміцнюють імунітет.

  1. Будує сильні здорові кістки і зуби.

Один з найважливіших макроелементів для життєдіяльності організму – кальцій. Він бере участь в процесі згортання крові, впливає на скорочення м’язів, регулює секрецію гормонів і нейромедіаторів. Але головна його місія – здоров’я кісток і зубів.

  1. Бореться зі стресом.

Вітамін D бере участь у виробленні деяких гормонів. Зокрема, серотоніну. Це гормон щастя. Він безпосередньо впливає на настрій, апетит і сон. Перебої у виробленні серотоніну призводять до відчуття втоми і навіть депресій. Можливо, тому від стаканчика молока з печивом стає так тепло і затишно.

  1. Зміцнює серце і судини.

Більше, ніж кальцію, в молоці тільки калію: 146 мг на 100 мл. Крім того, що калій підтримує кислотно-лужну рівновагу крові і водний баланс організму, бере участь в передачі нервових імпульсів і необхідний для синтезу білка, він ще відіграє важливу роль в розширенні судин і зниженні артеріального тиску.

  1. Підтримує вагу (і навіть допомагає схуднути).

Як показали дослідження, достатня кількість кальцію в день не тільки служить профілактикою остеопорозу, але і допомагає схуднути. При цьому, щоб худнути, разом з кальцієм потрібно споживати достатню кількість білків (які також містяться в молоці).

Додавайте молоко до свого раціону і будьте здорові!