10 фактів про сир

Сир. Серед нас багато фанатів сиру, тому почитати цікаві факти про нього буде цікаво всім. Ми обрали для вас найбільш популярні

 

Факт № 1: сирне розмаїття

Скільки сортів сиру існує? На це питання не можна дати однозначної відповіді, але точно – кілька тисяч. Хоча все це розмаїття можна звести до 5 основних сортах:

– м’які;

– тверді;

– напівтверді;

– копчені;

– плавлені.

 

Факт № 2: сирна книга

Французький сировар Андре Симон написав трактат «Про сиру справу», в ньому він розповідає про особливості приготування 839 сортів сиру. Свою книгу сировар писав 17 років.

 

Факт № 3: з молока і не тільки

Сир може бути виготовлений з молока і сої (тофу).

Для того, щоб приготувати 1 кг сиру, потрібно: 10 літрів молока або 600 грамів сої. Тому тофу коштує набагато дешевше звичайного сиру.

 

Факт № 4: стародавні та молоді

Нові сорти сиру з’являються щотижня. Старі ж мають довгу історію. Вони застали Гомера і єгипетських фараонів, тобто, налічують кілька тисяч років.

 

 

Факт № 5: сир і політика

Для Франції етикет вживання сирів настільки важливий, що при відсутності необхідного виду сиру може не початися навіть найважливіша церемонія. У зв’язку з цим Шарль де Голль нарікав: «Неможливо управляти країною, в якій є 246 видів сиру!»

 

Факт № 6: сири-афродизіаки

Виражений сирний аромат має властивості афродізіака. Тому сир – обов’язкова страва національних весільних меню багатьох південних народів, а французи (визнані цінителі сиру) вважаються кращими знавцями любовних справ. Зауважте: багато сиру не потрібно, достатньо відчувати його аромат.

 

Факт № 7: колір сиру

Колір сиру залежить від складу коров’ячого молока (який в свою чергу залежить від того, чим харчується корова). Чим більше В-каротину, тим інтенсивніше колір сиру. Деякі сорти сиру підфарбовують відваром квіток календули або морквяним соком. Недобросовісні виробники можуть застосовувати звичайні харчові барвники, що не покращує якість сиру.

 

Факт № 8: царський подарунок

Сир настільки цінний продукт, що може бути весільним подарунком королеві. Що, власне, і сталося на весіллі британської королеви Вікторії, що жила в 1837 – 1901 роках. Їй подарували коло сиру Чеддер, що важить половину тонни!

 

Факт № 9: сирний потяг

У Швейцарії офіційно зареєстровано сирний потяг. Він відправляється з міста Монтре і за 4 години практично перетинає всю країну, роблячи велику зупинку в Грюйер, де виготовляють однойменний сир. Далі поїзд прямує на шоколадну фабрику Нестле, так що, строго кажучи, потяг цей не тільки сирний, а й шоколадний.

 

Факт № 10: чи не дірочки, а очі!

Дірочки в сирі, відомі всім нам, сировари називають «очима».